Портър вкарва 30 точки, Нъгетс удържат ралито на Хийт през 4-та четвърт при победа със 103-97
AP News | 2024-03-01 | 08:10:05

ДЕНВЪР (АП) — Майкъл Портър младши имаше 30 точки, за да помогне за вдигането на точковия товар, след като Джамал Мъри напусна поради изкълчен глезен и Денвър Нъгетс успяха да предотвратят ралито на Маями през четвъртото тримесечие, за да победят Хийт със 103-97 в четвъртък вечер.

Портър беше 12 от 23 от пода, включително четири тройки, и имаше 11 борби, за да помогнат на Нъгетс да подобрят резултата си до 5-0 след почивката в Мача на звездите.

Напредна с 16 през четвъртата четвърт, Денвър видя, че Маями намали с 99-97 след плаващ банков удар на Джими Бътлър с 11 секунди оставащи. Никола Йокич направи две наказателни удара, за да подпечата резултата в мач, в който Нъгетс никога не изоставаха.

Йокич завърши с 18 точки, 11 борби и седем асистенции, слагайки край на поредица от четири трипъл-дабъла. Двукратният MVP на НБА вкара осем от 11 точки на Денвър в края на мача.

Мъри напусна точно преди полувремето, след като изкълчи десния си глезен, когато се приземи върху крака на Арън Гордън след удар към коша. Този сезон Мъри се справи със заболявания на дясното подколенно сухожилие и глезена, както и шини на пищяла. Той завърши с шест точки.

Бам Адебайо имаше 22 точки, а Бътлър добави 21 точки за отбора на Хийт, който спечели пет поредни победи. Маями беше без Кевин Лав, Тайлър Херо и Джош Ричардсън поради контузии.

Това отбеляза първата среща между Хийт и Нъгетс, откакто се изправиха на финалите на НБА миналия юни. Нъгетс победиха Хийт в пет мача за първата си корона в НБА.

И двата отбора влязоха в мача с горещи серии. Денвър игра за втора поредна вечер, след като победи Сакраменто.

Нъгетс проведоха церемония преди мача за отстранения големец от Хийт Томас Брайънт, който беше с Денвър миналия сезон в мача за титлата. Брайънт получи шампионския си пръстен на половината корт от Кентавиъс Колдуел-Поуп на церемония преди мача и след това веднага напусна арената.

НБА позволи на Брайънт да присъства на мача, защото беше единственото посещение на Хийт в Денвър. На отстранените играчи обикновено не е разрешено да присъстват на арената през вечерите на играта. Брайънт прекрати наказанието си от три мача заради участието си в кавга, която се случи по време на мач от Хит срещу Ню Орлиънс миналата седмица.

Горещ: Домакин на Юта в събота вечер.

Нъгетс: в Лос Анджелис Лейкърс в събота вечер.